Jak przygotować się do sesji plenerowej?

Sesje plenerowe zawsze wiążą się z pewną losowością, ponieważ musimy uwzględnić dynamicznie zmieniającą się pogodę. W związku z tym, fotograf musi zabrać ze sobą odpowiednią ilość sprzętu, który pozwoli się dostosować do panujących warunków.

Niezwykle istotny jest odpowiedni wypoczynek i dobre przygotowanie. Sesje plenerowe mogą trwać ponad 8 godzin. Większość czasu spędzamy w pozycji stojącej, co wymaga dobrej kondycji. Fotograf musi się zaopatrzyć w wodę butelkowaną, a także gorącą wodę w termosie, która pozwoli podbudować zasoby energetyczne kawą lub innym napojem dostarczającym energii.

A jak to wygląda z perspektywy osób biorących udział w sesji plenerowej? Tutaj również istotny jest odpowiedni wypoczynek i pozytywne nastawienie do pracy. Przydadzą się ubrania na zmianę, szczególnie podczas sesji realizowanych w kilku miejscach tego samego dnia. W tej kwestii warto skonsultować się z fotografem, który chętnie podzieli się cennymi wskazówkami i pozwoli nam lepiej przygotować się do sesji plenerowej.