Czym jest Cachaça i gdzie ją kupić?

Cachaça to rodzaj alkoholu, który jest bardzo popularny w Brazylii. Jeśli chodzi o swój smak, przybliżony jest on do rumu i tequili. Dziś opowiemy nieco więcej na temat tego gatunku alkoholu. Zapraszamy!

Cachaça w Polsce nie jest dobrze znana. Nie oznacza to jednak, iż brakuje w naszym kraju zwolenników tego gatunku alkoholu. Osoby, które miały okazję próbować Cachacy za granicą, bardzo chętnie do niej powracają, szczególnie w okresie letnim, w którym smakuje najbardziej wybornie.

Jeśli chodzi o zawartość alkoholu, Cachaça wyróżnia się dwoma wariantami. Zarówno 38% jak i 48%, z czego Cachaça posiada także sześć gramów cukru na litr. Sama konsystencja tego alkoholu jest więc zbliżona do wódki.

Co ciekawe, Cachaça dość często jest podawana w krajach Europejskich (w tym także i w Polsce), jako dodatek do drinków. Oznacz to, że często nawet nie wiemy, iż mamy do czynienia z Cachaçą, w formie składniku drinków o profilu tropikalnym.

Cachaça gdzie można ją kupić?

Jeśli Cachaça przypadła nam do gustu to warto zastanowić się nad tym, gdzie jest możliwy jej zakup. Na dzień dzisiejszy, miejscem które z pewnością oferuje alkohol taki jak cachaca jest sklep internetowy, do którego gorąco zapraszamy. Oferowane tam gatunki alkoholu pozwolą nam znaleźć wszystkie niezbędne produkty w jednym miejscu. Dodatkowo, jest to sklep internetowy, o bardzo dobrym profilu cen. Oznacza to, że dostępny tam alkohol jest dostępny w bardzo atrakcyjnych stawkach!