29 września, 2023

ppm.waw.pl

Twoje centrum informacji

Nadpotliwość – wstydliwy problem, jak go leczyć?

Nadpotliwość dosięga bardzo dużo osób. Jak ją leczyć? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Jakie są przyczyny nadpotliwości?

Każdy z nas produkuje pot, ale niektóre osoby zmagają się z jego zbyt dużą produkcją, co niestety bywa bardzo problematyczne. Nadmierne pocenie się może być skutkiem przyjmowania leków, nadwagi, różnego typu chorób, czy nawet stresu. Również nadmierne spożywanie alkoholu, picie kawy i herbaty, a także nieodpowiednia dieta mogą prowadzić do nadpotliwości.

Jak leczyć nadpotliwość?

W celu zredukowania ilości wydzielającego się potu warto zmienić swoje dotychczasowe nawyki, a w szczególności unikać alkoholu oraz wysoko przetworzonej żywności. Co więcej, należy też pamiętać o zachowaniu higieny, szczególnie w takich miejscach jak stopy, czy pachy.

Poza tym warto wdrożyć leczenie nadpotliwości we Wrocławiu. Do swojej dyspozycji mamy specjalistyczne punkty, które mogą nam pomóc w leczeniu wstydliwego problemu. Wśród najczęściej polecanych zabiegów można wymienić jonoforezę, radiofrekwencję mikroigłową, czy terapię toksyną botulinową.

Zioła na nadpotliwość

Walkę z nadpotliwością możemy zacząć od prostych rozwiązań domowych. Oczywiście są one zaledwie wstępem do naszej prawdziwej walki, czyli z zabiegami wykonywanymi przez specjalistów od medycyny estetycznej.

W domowych warunkach możemy postawić na zioła takie jak szałwia, rumianek a także korę dębu. Każde z tych ziół wykazuje pozytywne wyniki w walce z ludzką nadpotliwością, dlatego w domowych warunkach mogą być stosowane nawet jako uzupełnienie naszego zabiegu.